Vakfımıza Nasıl Destek Olabilirsiniz?

34 sene evvel birkaç duyarlı insan korunmaya muhtaç çocukların iyiliği için yola çıktık…

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır.

Korunmaya muhtaç çocuklara kollarımız ve yüreklerimizi açtık.
Kurup yaşattığımız “Çocukköyleri” ile ihmal görmüş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları okul öncesi yaştan başlayarak; sağlıklı gelişmelerini sağlayarak, eğitim imkanı sunarak, kişisel yeteneklerinin geliştirerek, geleceğe hazırlayıp topluma kazandırıyoruz.
Bir çocuğun mutluluğunun dünyalara bedel olduğunu biliyoruz…

Vakfımıza Nasıl Destek Olabilirsiniz?
Vakfımız tüm çalışmalarını sizlerden aldığı güçle yürütmektedir. Bu sebeple, yapacağınız tüm bağış ve sertifika alımları ve destekler hayati önem taşımaktadır. Daha çok korunmaya muhtaç çocuğa destek olabilmemiz ve daha çok genci topluma kazandırabilmemiz için gelin, siz de Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’na, yani koruncuklarımıza ve gençlerimize destek ve bağış verebilirsiniz.
Unutmayın! Daha çok çocuğumuzun ve gencimizin yüzünü güldürmek, onlara aydınlık bir gelecek vermek Sizin elinizde. El ver, yardım et, bağış sağla, online özel gün sertifikalarımızdan al, çocuk ve gençlerimiz hayata tutunsun.

Koruncuklarımıza düzenli destek ve bağış vermek için: • Koruncuk gönüllümüz olup çevrenizle Koruncuk Vakfı arasında köprü olabilirsiniz. • Özel günlerde, bağış sertifikalarımızla, sevdiklerinize kişiye özel bağış yapabilirsiniz. (Bayramlar, Anneler Günü, doğum günleri, yıldönümleri, başsağlığı gibi). Ayrıca online bağış ve online sertifika bağışı, özel gün bağışları mümkündür. • Bayram Bağışı (Kurban Bayramı, Şeker Bayramı, 23 Nisan, 19 Mayıs Gençlik Bayramı, özel gün bağış, çelenk bağış, vakıf sertifika) bağış yapabilirsiniz ve korunmaya muhtaç çocuklara ve gençlere yardım eli uzatmış olursunuz. • Projelerimizden veya sponsorluklarımızdan birini üstlenebilir vakıf’a düzenli bağış verebilirsiniz. (Vakıf merkezinden konuyla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz)

Vakfımıza 17.12.1989 tarih ve 1989/14827 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Vergi Muafiyeti hakkı tanınmıştır. Makbuzda gösterilen tutar, vergi matrahından tenzil edilebilir.Vakfımıza yapacağınız her türlü ayni veya nakdi bağış karşılığında tarafınıza makbuz kesilerek gönderilmektedir.

Özellikle banka kanalıyla yatırılan bağış bedellerinde ve bağışlarda, sponsor/bağışçı bilgilerinin (ad, soyad, adres ve telefon) banka dekontunda belirtmesi kendisine makbuz yollanabilmesi için önem taşımaktadır. Online sertifika, online bağış ve bayram bağışları için http://www.koruncuk.org websitesine başvurabilirsiniz.

Vakfın gönüllü üyesi olarak duyarlılığınızdan dolayı çocuklarımız adına teşekkür ederim.

 

Kaynak Cansu