Rochemaure şatosu

Rochemaure şatosu

#Fransa Rochemaure Seyahatimizde Rochemaure şatosuna düştü yolumuz.

Rochemaure şatoyu gezerken  şatonun bir evinin  Penceresine çıkmış güneşlenen bir kedi ilgimizi çekti hayvan güneşlenirken dünya umurunda değildi.

2014 yılı nisan ayında Fransa Rhône-Alpes ve Provence-Alpes-Côte d’Azur Gezisiinde , rochemaure şatosunu uzaktan görüntüsü ile insanın ilgisini bir haylı çeken tarihi bir şato,

şato bir kısımı zamana dayanamamış kısmi olarak

harabelere yüz tutmuş olmasına rağmen hala yaşayan yerlileri veya mülk sahiplerin olduğunu gördük, şatodan güneye baktığımızdan alp dağları, montalimmer ve rhone çok güzel bir görüntü oluşturuyor.

Güney Fıransada güzel bir yer herkesin gidip gezip görülmesi gereken bir yer.

Köy Coiron plato dibinde Rhone üzerinde yer almaktadır.

Kale ve müştemilatı Rochemaure kalıntıları Rhône ve yamaç aşağı surlarla çevrili köy, bakan bir dayk üzerinde tünemiş.

Biz tamamen restore ve yeniden iskan edilmiş Rochemaure La Fare eski kısmından, Kale Yolu ile kale ulaştık

Sdas

 

Eochemaure chateau

France Rochemaure chateau est un chat se faire bronzer dans la vitrine, nous avons été attirés par l’animal qui ne se souciait pas du monde tout en se faisant bronzer

En avril 2014, le château de Rochemaure en France sur les croisières Rhône-Alpes et Provence-Alpes-Côte d’Azur était un château historique qui a attiré l’attention des gens avec une vue lointaine, une partie du château qui ne supportait pas l’heure mais qui faisait partie des ruines.

les montagnes alpines, montalimmer et rhône paraissent très belles quand on regarde vers le sud, un bel endroit dans le sud de la France est un endroit où tout le monde devrait aller voir

rochemaure şatosu – sdas

Le village est situé sur le Rhône dans le plateau du Coiron.

Le château et les dépendances sont perchés sur une digue surplombant le village de Rochemaure, entouré par les remparts du Rhône et les pentes des remparts.

Nous atteignons le château avec la route du château, de la vieille partie de Rochemaure La Fare, qui est entièrement restaurée et reconstruite.

#sdas  @dbilguide  #dbilguide  #Localguides