İzzet Yıldızhan Kimdir - İzzet Yıldızhan Biyografi

Forum kuralları
Bu sayfada şahsınların biyografik bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilere internetten ulaşılmıştır. Eğer söz konusu kişinin hayatı hakkında yanlış veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız yorum yaparak veya iletişim sayfasına yazarak lütfen bize bildiriniz. En kısa sürede gerekli düzeltme tarafımızca yapılacaktır.
Kullanıcı avatarı
PinkFloyd
Editör
Editör
Mesajlar: 291
Kayıt: 31 May 2010, 10:59

Yaş: 37
Konum: Sakarya
Yaş: 37
İletişim:

İzzet Yıldızhan Kimdir - İzzet Yıldızhan Biyografi

Mesajgönderen PinkFloyd » 06 Haz 2010, 15:17

[align=justify]İzzet Yıldızhan Kimdir - İzzet Yıldızhan Biyografi - İzzet Yıldızhan Hakkında

1 Nisan 1966 tarihinde Diyarbakır-Çermik’te doğdu. Güneydoğu’nun genel koşulları yüzünden çalışmak zorunda olduğu için ilkokulu ikinci sınıftayken bırakmak zorunda kalarak, ilk ve ortaokulu dışarıdan bitirdi.

10 çocuklu ailenin en küçük ferdi olan İzzet Yıldızhan, kebapçı çırağı olarak çalışma hayatına devam etti, daha sonra kebap ustası oldu. Bu mesleğine Ankara’da devam eden Yıldızhan, aynı zamanda profosyonel olarak müzik hayatına da Ankara’da atıldı.

Çalıştığı yerde künefe ustası olan Mehmet adlı arkadaşının ısrarları sonucu Fevzi Atlıoğlu ile tanışarak müzik dersleri almaya başladı. Bir müddet sonra gece klüplerinde sahne almaya başladı. Sahne hayatı ilerlemeye başlayınca kebapçılığı bıraktı ve sadece müzik ile uğraşmaya başladı.

Ankara pavyonlarından başlayan sahne hayatını o dönemin çok önemli starlarının sahne aldığı Altınnal Gazinosuna kadar taşıdı.

İlk albümünü Selami Şahin’in teklifini kabul ederek yaptı. “ İsimsiz Asker- Sen Yoksun” adlı albümden sonra, ikinci albümü “Nerelerdesin? – Sevmişim Seni”ni ise arkadaşı Emrah’ın desteği ile onun firmasına yaptı.

Klip Müzik’e yaptığı üçüncü albümü ile geniş kitlelere ulaştı. Prodüktörlüğünü ve tanıtımını Yeşim Çankaya’nın yaptığı “Birisi” adlı kaset ile şöhreti yakaladı, aynı yıl başrol oynadığı “Birisi” adlı dizi ile hayranlarının gönlünde taht kurdu.

“BİRİSİ” adlı aynı albüm ile , Magazin Gazeteciler Derneği Altın Objektif ödülünü YILIN SANATÇISI ünvanıyla aldı.

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan’ın teklifi ile İstanbul’da ilk sahne hayatına Büyük Maksim Gazinosunda başladı. Muazzez Abacı, Pınar Eliçe, Petek Dinçöz gibi çok değerli sanatçılarla Maksim Gazinolarında başarılı sahne çalışmaları yaptı.

izzet yıldızhan ın yeni ve son albümü olan sen delisin albümü müzik piyasında adını duyurmaya ve ilgi toplamaya devam ediyor. sen delimisin albümünü buradan dinleyebileceksiniz fakat sizlere tavsiyem izzet yıldızhanın bu albümünü cd ve kaset satan yerlerden orjinalini alıp öyle dinlemeniz. albümde 15 şarkı bulunuyor. ben sadece albümün kapak şarkısını koyacağım.. diğerlerini ve tamamı için lütfen orjinal alarak dinleyin.. Albüm alın ekonomiye can verin..

İşte Albümdeki Şarkılar.

1. İzzet Yıldızhan – Erzurum Yaylasıyam
2. İzzet Yıldızhan – Dağlar Verin Yarimi
3. İzzet Yıldızhan – Seni Unutmak Mı Sen Delimisin
4. İzzet Yıldızhan – Mapushane Gurbet Ele Benzemez
5. İzzet Yıldızhan – Kızıl Mavi
6. İzzet Yıldızhan – Erik Gözlüm (Çirkin)
7. İzzet Yıldızhan – Şirin Erzincan
8. İzzet Yıldızhan – Her An Herşey Olabilir
9. İzzet Yıldızhan – Aksaray
10. İzzet Yıldızhan – Eziz Dostum
11. İzzet Yıldızhan – Beni Mi Buldun
12. İzzet Yıldızhan – Bana Neler Vadettin
13. İzzet Yıldızhan – Bici Bici
14. İzzet Yıldızhan – Yar Yar (Beni Bana Bırakma)
15. İzzet Yıldızhan – Dar Hejiroke (Dağların İnciri)[/align]
[img=center]http://www.harbiden.net/wp-content/uploads/2010/02/izzet-y%C4%B1ld%C4%B1zhan.jpg[/img]

Share This  • Rasgele Başlıklar
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sanatçılar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir