AİLE ŞİRKETLERİNDE ALEVLENEN YANGINLAR: KÜÇÜK KIVILCIMLARIN SEBEP OLDUĞU YIKICI YANGINLAR

Merhabalar;

Sadece aile şirketleri değil, ülkeler, devletler, özel sektör kuruluşları, siyasi topluluklar,  takımlar, aileler vb tüm oluşumların ayrılma, kopma ve neredeyse savaşa dönüşen sorunlarının kök nedenleri msaya yatırıldığında, mercek altına alındığında bir deyim var ya incir çekirdeğini doldurmayan meselelerin oluşturduğu görülmektedir-tespit edilmektedir. Yine bu konuda bir deyim vardır okyanusta boğulmadı ve fakat gölde boğuldu, nacizane o sözü özellikle aile şirketleri için bir kaşık su da fırtınalar koparmak vurgusu galiba daha yerinde.

2017 yılı sonunda bir kaç aile şirketinde özellikle aile içi meselelerin şirkete taşınması ile birlikte şirkette oluşan dalgalanmalar sürecinin kök nedenlerine baktığımızda lütfen kusura bakmayın 4 yaşındaki çocuğu gülümsetecek kadar meselelerin bu dalgalanmaları oluşturduğu tespit edilmiştir. Bu minik kıvılcımlara negative anlamda biraz odaklanılsa ve aile ilişkisi ile birlikte aile şirketinin birlikteliğini koparmak niyetiyle bu kıvılcımlar harlansa idi bu minicik kıvılcımların yangına dönüşmesi an meselesi idi. Kıvılcımlar alevlenmedi ama biraz burun kanaması ile bu sendromlar yönetildi.

Hangi küçük kıvılcımlar büyük yangınlara dönüşebilir? Birlikte zenginelştirmeye ne dersiniz?

Minik kıvılcımları tatlı meltem rüzgarı ile dağıtabilmek dileğiyle

Sevgiler ve selamlar

Kendinizdeki BİR FULARLIK FARK ®’ı ve BİR FULARLIK FARK® İLE DOĞUŞTAN SAHİP OLDUĞUNUZ ARMAĞANI kendinizin ve-ya Sizdeki BİR FULARLIK FARK ®’ı bulmanızı sağlayacak bir AYNA’yı-DOKUNUŞU bulmanız dileğiyle 

 Sevgiyle ve huzurla huzurda kalın

 

Aysel EVRAN

  • Gelişim Ortağınız
  • Stratejik Planlama ve Aile Şirketleri Danışmanı 
  • Masadan sahaya devlet siyaset aile şirket aile ülke üniversite toplum birey yönetimi®
  • Bir Fularlık fark®